Hobby

Scrapbooking – porady i wskazówki dla początkujących

Scrapbooking jest to niezwykle popularne hobby, polegające na ręcznym zdobieniu albumów ze zdjęciami, a także tworzeniu niezwykłych kartek okolicznościowych, laurek oraz innych projektów kreatywnych. Kolebką tego rodzaju rękodzieła są Stany Zjednoczone, do Polski zaś przybyło już kilkanaście lat temu. Jeżeli jesteś osobą początkującą w tej materii, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz cenne porady i wskazówki. Stosując się do nich, nie popełnisz błędów, często przytrafiających się początkującym.

Cenne porady dotyczące scrapbookingu

Gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia pracy na stronie z notatnikiem, wykonaj następujące czynności:

1) Przygotuj się starannie do rozpoczęcia prac, zorganizuj sobie wszystko. Zdecyduj jak będzie wyglądać Twoja strona, w jakim będzie motywie i jaki będzie nieść przekaz. Określ typ albumu, którego chcesz użyć, uporządkuj zdjęcia, wybierz układ najlepszy dla swojego motywu i zdjęć. Zbierz i uporządkuj narzędzia oraz materiały eksploatacyjne, a na końcu zacznij wycinać i kleić.

2) Początkowo scrapbookery popełniają błąd polegający na nadmiernym upiększaniu. Zawsze pamiętaj o zasadzie projektowania „Mniej znaczy więcej”. To, że masz milion zdjęć i naklejek nie oznacza, że ​​musisz ich wszystkich używać. W prostocie jest piękno i elegancja.

3) Nie próbuj tworzyć zbyt skomplikowanych układów przy pierwszych projektach. Zachowaj je w prostocie! Będziesz sfrustrowany próbując konkurować z ludźmi, którzy od lat praktykują scrapbooking.

4) Dotykanie zdjęć może prowadzić do ich degradacji. Zdjęcia powinny mieć wykończenie matowe, a nie błyszczące, aby zminimalizować odciski palców.

5) Jeśli zamierzasz pisać na odwrocie zdjęć, upewnij się, że używasz pióra zaprojektowanego specjalnie do tego celu. Możesz kupić ten typ długopisu w sklepie z artykułami do scrapbookingu.

Jeśli masz tylko jedną kopię zdjęcia, która jest dla ciebie cenna, przechowuj ją w pudełku. Zeskanuj i wydrukuj swoje zdjęcia. Następnie użyj wydrukowane zdjęcia w swoich projektach zamiast oryginałów. Jeśli popełnisz błąd, możesz po prostu wydrukować kolejną kopię zdjęcia i zacząć wszystko od nowa.

6) Mimo że możesz początkowo opierać się wyrażaniu swoich emocji i opisywaniu zdarzeń, okaże się, że dodaje to dodatkowy specjalny, unikalny element w Twoim albumie scrapbooking. Twoje myśli i uczucia zapisywane na papierze sprawiają, że jest to coś osobistego i jedynego w swoim rodzaju.

Wynieś swoje hobby na następny, wyższy poziom

Jeśli zdecydujesz, że scrapbooking to hobby, które chcesz kontynuować, znajdziesz inspirację w filmach na youtube, stronach internetowych producentów i osobistych blogach poświęconych tej tematyce. Scrapbooking da ci niekończące się godziny zabawy, odprężenia i ujście dla twojej kreatywności. Pamiętaj, baw się, eksperymentuj i ciesz się każdym projektem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *