Hobby

Materiały i akcesoria używane w technice scrapbookingu.

Scrapbooking można zaklasyfikować jako jeden z rodzajów rękodzieła. Początkowo polegał na zdobieniu albumów ze zdjęciami. W dzisiejszych czasach, znacznie się rozwinął i zakres prac obejmuje również np.: tworzenie kartek okolicznościowych, ramek, przepiśników, pudełeczek oraz wielu innych. Aby móc stworzyć różnego rodzaju dzieła, potrzebujemy specjalistycznych materiałów i narzędzi. W tym artykule dowiesz się, co możemy zakupić w sklepach scrapbookingowych i w jaki sposób możemy użyć poszczególne produkty.

Papier scrapbooking

Podstawowy materiał każdego skrapera. Będzie stanowił bazę większości powstałych prac. W asortymencie sklepów z materiałami do scrapbookingu, znajdziesz mnóstwo rozmaitych wzorów, często nawiązujących do konkretnej tematyki naszego dzieła. Papier występuje w pojedynczych arkuszach, zestawach, a także bloczkach. Różnią się od siebie gramaturą, a także rozmiarem. Najpopularniejsze rozmiary to: 30cm x 30cm i 15cm x 15cm. Przed zakupem, warto się upewnić, że papier jest bezkwasowy i wolny od ligniny.

Maszynki wytłaczająco-tnące i wykrojniki

Wielu skraperów, nie wyobraża sobie swoich dzieł bez użycia maszynki tnąco-wytłaczającej oraz powiązanych z nimi wykrojników. Maszynki pomogą nam wytłoczyć, bądź wyciąć konkretne wzory wykrojników w różnego rodzaju materiałach (najczęściej są to papier, tektura, filc, tkanina). Wykrojnik jest to metalowa matryca (najczęściej cienka), która pozwoli nam uzyskać rozmaite wzory, napisy, etykiety czy pudełka. W asortymencie sklepów, znajdziemy setki wykrojników, wyprodukowanych przez wielu producentów, w większości przypadków powiązanych tematycznie z określonym wydarzeniem tj. ślub, święta wielkanocne i Boże Narodzenie, chrzest, urodziny itp.ddd

Maski i szablony

Za ich pomocą wykonamy przepiękne, idealnie równe dekoracje. Jest to produkt wielokrotnego użytku. Aby uzyskać konkretny wzór, będziemy potrzebować farb, past strukturalnych lub specjalnych pudrów. Podobnie jak w przypadku powyższych produktów, również możemy zakupić szablony i maski powiązane tematycznie z różnego rodzaju świętami i okazjami.

Stemple

Używając ich nadamy naszym pracom wyjątkowego charakteru. Aby wykorzystać je w sposób prawidłowy, będziemy potrzebować platformy do stemplowania lub bloczków akrylowych. Występują jako pojedyncze tematy, a także w zestawach tematycznych.

Narzędzia do cięcia

Podstawowym narzędziem do cięcia są nożyczki. Dobrze jest ich mieć kilka rozmiarów, ważne żeby były odpowiednio ostre. Warto zainwestować również w gilotynę lub trymer, dzięki nim, wycinane przez nas elementy, będą idealnie równe.

Embossing na gorąco

Jest to grupa produktów, przy pomocy których stworzymy wzór metodą embossingu na gorąco. Aby uzyskać taki efekt będziemy potrzebować: tuszy, pudru oraz nagrzewnicy do embossingu. W ten sposób nadamy naszemu wzorowi dodatkowe wymiary, tekstury i blask.

Kleje i taśmy

Kolejne istotne produkty. Muszą być odpowiedniej jakości, aby zapewnić stabilność i trwałość przyklejonych elementów.

Pozostałe narzędzia

Przy każdej pracy z pewnością użyjemy również markerów, długopisów, flamastrów, kredek czy farb. Warto, aby nasz arsenał był odpowiednio wyposażony w tego rodzaju produkty.

Podsumowanie

Sklepy z materiałami i akcesoriami do scrapbookingu oferują nam naprawdę mnóstwo przeróżnych produktów, dzięki którym stworzymy wyjątkowe, przepiękne dzieła. Asortyment bywa pokaźny, to dobrze jest mieć z czego wybierać. Eksperymentuj, kupuj nowe przyrządy i materiały, wykorzystaj swoją wyobraźnię i spraw, by każda Twoja następna praca wyróżniała się na tle innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *