Aranżacja małej łazienki z prysznicem
Dom i ogród

Aranżacja małej łazienki z prysznicem.

Kiedy nie potrzebujemy wielkiego domu albo mieszkania i decydujemy się na mały metraż musimy się liczyć z tym, że każdy kawałek przestrzeni będzie bardzo cenny i nie wolno go zmarnować. Mniejsze mieszkania najczęściej mają niewiele miejsca na łazienkę. Co zrobić, żeby mimo to osiągnąć komfort i ładny wygląd? Żeby mała łazienka była efektowna, należy pamiętać, żeby stanowiła całość z pozostałą częścią mieszkania i była z nią spójna. Podobna kolorystyka i styl powinny to ułatwić. Nie ma się co czarować, najważniejsze na niewielkiej powierzchni jest funkcjonalność, więc raczej nie ma tu szans na podwójne lustro, czy dwie umywalki. Warto wziąć pod uwagę przeniesienie pralki do kuchni albo kupienie z bębnem otwieranym z góry, co na pewno ułatwi jej wygodne użytkowanie.. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na dodatkowy element wystroju warto zadbać, aby część funkcjonalna jednocześnie stanowiła element ozdobny. Na przykład umywalka, albo lustro miały jakiś ciekawy wzór.

Prysznic z kabiną czy bez?

Na małych przestrzeniach liczy się każdy szczegół, żeby nie doprowadzić do efektu zagracenia miejsca, a jednocześnie mieć wszystko, co jest potrzebne. Dlatego tak wiele czasu kosztuje nas zastanowienie się, jakie wyposażenie wybrać do małej łazienki? Na małej przestrzeni prysznic najlepiej umieścić w rogu pomieszczenia, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie narożna kabina. Jeżeli w łazience mamy wnękę naturalnie prysznic umieszczamy we wnęce. Ostatnio modne stają się prysznice z odpływem w podłodze, bez kabiny, a jedynie oddzielony od pozostałej części zasłonką. To rozwiązanie jest na pewno bardzo przydatne w małych łazienkach.

Umywalka w małej łazience.

Umywalka w łazience jest niezmiernie potrzebna, ponieważ służy nie tylko do mycia rąk, ale również innych czynności związanych z toaletą, jak golenie, mycie twarzy, czasami włosów. Z tego powodu mała umywalka jest bardzo niewygodna i utrudnia wszelkie czynności. Na rynku są dostępne umywalki narożne, które są całkiem dobrym rozwiązaniem dla niewielkich przestrzeni. Wszelkie ulepszenia związane z umywalką narożną pozwalają na komfortowe korzystanie z niej i nie mamy wrażenia, że zostaliśmy zapędzeni w kozi róg.

Sedes stojący czy podwieszany?

Sedesy stojące są montowane na stelażach ukrytych w ścianie, dzięki czemu zbiornik na wodę jest niewidoczny. Nad stelażem zyskujemy wtedy dodatkową półkę, a podłogę jest łatwiej utrzymać w czystości. Sedesy stojące stanowią całość ze zbiornikiem wody i na rynku pojawia się coraz więcej tego typu rozwiązań dedykowanych właśnie małym pomieszczeniom. Odpływ jest pionowy, co daje możliwość przysunięcia ich do ściany. Dla wybrednych można wybrać zestawy mieszane, gdzie mamy sedes wiszący lub stojący ze spłuczką w ścianie.

Jak optycznie zwiększyć łazienkę?

Nikt nie lubi tego poczucia przytłoczenia i natłoku rzeczy, dlatego niezmiernie ważne w małych łazienkach jest stworzenie poczucia przestrzeni. Ważne są tutaj detale, takie jak lustro, czy inne powierzchnie przezroczyste. Powiększają one optycznie pomieszczenie. Specjaliści od urządzania wnętrza radzą stosowanie jasnych kolorów w takich miejscach. Niewskazane są również duże kafelki. Znacznie lepiej sprawdza się małe bez wyrazistych faktur i wzorów.

Podsumowanie.

Jak widać, żeby mała łazienka była przyjazna i nie klaustrofobiczna warto zadbać o szczegóły i przemyśleć jej aranżację wcześniej. Ma ona nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim sprawdzać się w użytkowaniu. Całe szczęście opracowano kilka trików, które nie tylko pomogą w wygodnym funkcjonowaniu, ale również będą się prezentowały elegancko, a przestrzeń optycznie na pewno się powiększy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *